Żaluzje do Gabinetów Medycznych

Żaluzje o szerokościach 16mm i 25mm są zazwyczaj instalowane na skrzydle okiennym w gabinetach medycznych, co zapewnia pełna funkcjonalność. Te żaluzje są standardowo mocowane do listwy przyszybowej, co nie powoduje utraty szczelności okna. Istnieje również możliwość zastosowania wieszaków nie ingerujących w strukturę okna (tzw. wieszaki bez wiercenia).Porady Hornisse

Żaluzje o szerokości 50mm oraz żaluzje 70mm są standardowo mocowane do ściany lub wnęki. Przy montażu żaluzji we wnęce należy zwrócić uwagę na utrudnienia przy otwieraniu okna.

Żaluzje w gabinetach chirurgicznych są bardzo łatwe do czyszczenia. Należy maksymalnie opuścić żaluzje oraz obrócić listki tak, aby uzyskać jak najbardziej płaską powierzchnię. Lamele czyścimy przesuwając lekko wilgotną szmatkę od prawej do lewej strony (lub odwrotnie). Następnie obracamy listki o 180 stopni i w ten sam sposób czyścimy żaluzje z drugiej strony. Należy pamiętać, że nadmierna wilgotność źle wpływa na trwałość żaluzji, zaś w przypadku żaluzji drewnianych może dodatkowo powodować odkształcanie się listków.

Do czyszczenia żaluzji możemy używać również odkurzacza. Pamiętajmy jednak o ustawieniu odpowiednio niskich obrotów, tak aby nie zdeformować lameli oraz o uprzednim wyczyszczeniu szczotek.